نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران؛ 9 تا 12 آبان‌ماه 96

ایران اکسپو ۲۰۱۷ عنوان نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی کشورمان است که دومین دوره برگزاری این رویداد با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ۹ تا ۱۲ آبان ماه سال جاری برگزار می‌شود.
به گزارش اتحادیه صادرکنندگان زعفران خراسان و به نقل ازمعاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دومین نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران (IRAN EXPO ۲۰۱۷)، در سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» با توجه به سیاست های دولت تدبیر و امید ۹ تا ۱۲ آبان ماه سال جاری در مرکز نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب تهران برگزار می شود.

نمایشگاه ایران اکسپو در راستای توسعه اقتصاد کشور اهدافی بلند مدت همچون حمایت از تولیدکنندگان داخلی، تولید ثروت، افزایش تولید صادرات محور، ایجاد فرصت های شغلی، افزایش صادرات غیر نفتی و ایجاد ارتباط بین صادرکنندگان برتر داخلی و هیئت های خارجی را در نظر دارد. بنابراین به منظور دستیابی به این اهداف واحدهای صنعتی، شهرک های صنعتی، تعاونی های صادراتی، شرکت های خصوصی و صادرکنندگان برتر در این رویداد ملی مشارکت می کنند.

نخستین نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران (IRAN EXPO) با مشارکت ۴۶۷صادرکننده برتر کشور و بازدید ۴۱۱ تاجر و بازرگان از ۳۹ کشور جهان سال ۱۳۹۲ در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد که ماحصل این رویداد ملی انعقاد قرارداد و تفاهم نامه های متعدد تجاری بود. همچنین تلاش های گسترده جهت برقراری ارتباط مستقیم بین تجار برتر داخلی و خارجی در اولین دوره نمایشگاه توانمندی های صادارتی جمهوری اسلامی ایران انجام شد.

در این دوره از برگزاری رویداد تلاش می شود با دعوت از تولیدکنندگان برتر داخلی زمینه تولیدات صادرات محور فراهم شود تا در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری حرکت و اقتصاد کشور با مدیریت واردات و صادرات پویا شود. بنابراین نمایشگاه توانمندی های صادراتی در دومین دوره با دعوت از ۵۰۰ صادر کننده برتر داخلی و ۸۰۰ تاجر خارجی قصد رشد صادرات غیر نفتی را در نظر دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدهای هفته