سخن روز


هیچکس نمیتواند به عقب برگردد و از نو شروع کند اما همه میتوانند از همین حالا شروع کنند و پایان تازه ای بسازند.


متفرقه


مكاتبات


قيمت خريد زعفران


نمايشگاه ها


راه تندرستي


اخبار اتحاديه


كشور ايران بزرگترين توليد كننده زعفران مي باشد و شرايط مساعد اقليمي و آب و هوايي براي نمو و کاشت زعفران ،داشت زعفران و برداشت زعفران در دشتها و دامنه هاي معتدل و آفتابگير كشور فراهم است كه : سرماي زمستاني بسيار سخت نداشته و تابستاني گرم و آفتابي و نسبتا خشك، بهار و پاييزي ملايم دارند و در فاصله عرضهاي جغرافيايي 32 تا 36 درجه شمالي كشور ايران  و در ارتقاع بيش از 1000 متري از سطح دريا واقع هستند. از ويژگيهاي گياه زعفران اين است كه نيازي به آبهاي گران زمستاني ندارد، بنابراين در برخي نقاط همانند استان خراسان جنوبي كاشت زعفران ارزشمند و مقرون به صرفه  است.

آماده سازي زمين:

كاشت زعفران توسط پياز آن در سال اول انجام مي گيرد و تا مدت 7 الي 10 سال متوالي محصول مي دهد.

خاك مناسب براي كاشت زعفران داراي بافتي سبك از جنس شني- رسي مي باشد. کشت زعفران بايد در زمينهاي حاصلخيز و بدون درخت و دور از بادهاي سخت و سرد انجام شود.

ابتدا بايد به منظور نابود كردن علف هاي هرز و زير رو شدن خاك، در فرصتهاي مناسب در پاييز و زمستان مزرعه را شخمي عميق (25 تا30 سانتيمتر) زد. در فاصله 10 تا 20 روز پس از اين شخم عميق بايد در هر هكتار 15 تا 20 تن كود پوسيده دامي و همين مقدار خاكروبه به همراه خاكستر به زمين داد و مجددا شخم عميق زد. پس از هموار نمودن زمين، تا شهريور ماه كه زمان كشت پياز زعفران است عمليات ديگري لازم نيست.

انتخاب پياز زعفران:

پيازهاي 2 تا 3 ساله سالم، درشت و بدون زخم كه جوانه هاي روي آن بدون آسيب باشند، مناسب كاشت هستند. (حجم مناسب پياز زعفران تقريبا بين حجم گردو و فندق است)

كشت پياز زعفران:

زمان كاشت پياز زعفران بسته به منطقه مورد نظر از اوائل مرداد تا پايان شهريور مي باشد. در هر هكتار بين 2500 تا 3000 كيلوگرم پياز لازم است و قبل از كاشت لايه قهوه اي رنگ دور پياز زعفران به دقت جدا مي شود و فقط آخرين لايه نازك پياز روي آن باقي مي ماند.

پس از كرت بندي زمين ـمعمولا در طول 30 و عرض 10 متر) در روي كرتها شيارهايي به عمق 15 تا 25 سانتيمتر به وسيله گاوآهن ايجاد كرده و پيازهای زعفران را به فاصله 15 تا 20 سانتيمتر درون شيارهاي رديفي به تعداد 1 تا 3 عدد مي كارند. كاشت پياز زعفران تا پايان شهريور بطول مي انجامد و اولين آبياري پس از كاشت زعفران در فاصله اول تا پايان مهرماه انجام مي شود.

داشت زعفران:

اگر اولين آبياري به موقع انجام نشود و بجاي مهرماه در مرداد يا شهريور انجام شود به جاي ظاهر شدن گل زعفران ابتدا برگ ظاهر مي شود. عمليات سله شكني و شخم سطحي نيز بعد از 3 روز از آبياري اوليه انجام مي شود.

پس از برداشت زعفران كم سال اول، برگها ظاهر مي شوند و در فاصله برداشت گل اول و تا قبل از زرد شدن برگها، گياه زعفران نياز به آبياري داشته و هر 10 تا 15 روز بايد آبياري صورت گيرد. (از آبان تا اسفند و تا ارديبهشت سال بعد- به جز در روزهاي برفي و يخبندان)

از سال دوم به بعد هر سال در مهرماه كوددهي انجام مي گيرد (15 تن در هر هكتار كود پوسيده دامي و 150كيلوگرم كود 10-15-15) همچنين پس از كوددهي آبياري اول و سله شكني در مزرعه انجام مي گيرد.

برداشت زعفران:

زمان برداشت زعفران از اواخر مهر تا اوايل آذر به نسبت مكان و اقليم متفاوت است. هنگام برداشت زعفران ، صبح زود و قبل از طلوع آفتاب مي باشد تا آفتاب سبب پژمردگي گل و كاهش خواص زعفران نگردد.

در پايان گلها به دقت جمع مي شوند و كلاله ها با مهارت خاصي جدا مي شوند و بسته به نوع زعفران مورد نظر دسته بندي مي گردند. پس از اين مرحله عمليات خشك كردن صورت مي گيرد.

میزان برداشت زعفران بسته به نحوه كشاورزي مي تواند از 5 تا 25 كيلوگرم در هكتار باشد.